Okolica pieszo / szlaki górskie

Zapraszamy w samo centrum Beskidów!

Lokalizacja idealna na piesze wędrówki!

Pieszo z ośrodka

Idealne miejsce wypadowe na szlaki Beskidu Żywieckiego oraz Śląskiego. Bezpośrednio z Węgierskiej Górki wiodą szlaki piesze na takie szczyty jak Rysianka (przez Prusów) skąd łatwo można się dostać na Pilsko czy też na Baranią Górę gdzie wiedzie piękny beskidzki szlak poprowadzony przez Glinne i Magurkę.

Beskid Żywiecki

Z ośrodka pieszo można wejść na kilka szlaków wiądących w Beskid Żywiecki m.in:

 • Czerwony - z Węgierskiej Górki przez Abrahamów i Przełęcz Pawlusią na Halę Rysiankę – 5h, dla bardziej wytrwałych można nim dalej dostać się na Pilsko oraz Babią Górę.
 • Czarny - z Żabnicy-Skałki na Halę Boraczą - 1h
 • Czarny - z Żabnicy-Skałki na Słowiankę - 1h
 • Zielony - z Żabnicy-Skałki na Rysiankę i Halę Lipowską - 2.30h
 • Niebieski - z Żabnicy Dolnej (Myce) przez Prusów na Halę Boraczą - 2.45h

Beskid Śląski

z Węgierskiej Górki wiodą szlaki w Beskid Śląski:

 • Czerwony - z Węgierskiej Górki przez Glinne na Baranią Górę - 4.30 h To część Głównego Szlaku Beskidzkiego im. Kazimierza Sosnowskiego biegnącego od Ustronia w Beskidzie Śląskim aż do Wołosatego w Bieszczadach.
 • Zielony - z Węgierskiej Górki przez Czerwińską Grapę na Baranią Górę (od Fajkówki czarny) - 4h

Trakt cesarski i Westerplatte południa

Szlak schronów bojowych z 1939 r. swój początek ma na bulwarach w Węgierskiej Górce tuż obok mostu wiszącego na rzece Sole. Przechodząc przez most, wspinamy się około 200 metrów, by dojść na tzw. „Trakt Cesarski”, skąd idąc pod górę, docieramy do pierwszego schronu z 1939 r. o kryptonimie „Waligóra” i kolejnych stanowiących strategiczne punkty obronne podczas jednej z bitw wojny obronnej w 1939 r. stoczonych w dniach 2-3 września 1939 (bitwa nazwana później "Westerplatte południa")... znakomita wycieczka nie tylko bogata w walory krajobrazowe, ale i historyczne. Polecamy każdemu!


Zarezerwuj teraz na Booking.com

Beskid Żywiecki

Z Węgierskiej górki na Halę Rysiankę – polanę w Beskidzie Żywieckim, położona na wschodnich i południowo-wschodnich zboczach Rysianki, z której rozciąga się majestatyczna panorama na cały Beskid Żywiecki i Tatry. Jedną z najbardziej widokowych hal w Beskidach. Na hali jedno z najciekawszych schronisk górkich regionu

Prusów – po drodze na szlaku wiądącym z Węgierskiej Górki na Rysiankę. Szczyt w Grupie Lipowskiego Wierchu i Romanki.

Pilsko i Hala Miziowa – jedna z najpiękniejszych części Beskidu Żywieckiego. Spore, nowoczesne schronisko na hali u podnóża Pilska, a z samego szczytu piękne panoramy Beskidu Żywieckiego, Beskidu Śląskiego oraz Tatr rozciągające się we wszystkich kierunkach

Hala Boracza – łatwo dostępne dla każdego miejsce. Idealne na wycieczkę z dziećmi i rodziną. Piękne widoki, schronisko gdzie można się zatrzymać, coś zjeść i wypocząć.

Babia Góra – dla najbardziej wytrwałych fanów pieszych wycieczek lubiących bardziej wymagające wypady. Królowa Beskidów, majestatycznie dominująca nad całym Beskidem Żywieckim. Jeden z najlepszych punktów widokowych w Polsce.

Ośrodek Szkoleniowo – Wypoczynkowy 4 Pory Roku położony jest 
w najbardziej urokliwym miejscu Węgierskiej Górki nad rzeką Sołą u podnóża przepięknych gór w otoczeniu terenów zielonych. W najbliższej okolicy znajduje się wiele niecodziennych atrakcji, które warto poznać będąc w tych stronach. Ośrodek dysponuje 
4 nowoczesnymi piętrowymi domkami z pokojami 2,3,4 osobowymi. Pokoje wyposażone są w standardowe meble, łóżka lub rozkładane tapczany, łazienki z pełnym węzłem sanitarnym / prysznic, WC/. Pokoje na piętrach 
z wypustkami balkonowymi lub dużym balkonem.

Zarezerwuj teraz na Booking.com

Każdy pokój jest wyposażony w przestronną łazienkę, wyposażoną w prysznic oraz umywalkę.

Idealne miejsce.

Na terenie ośrodka znajduje się również stołówka, miejsce na ognisko. Cały teren ośrodka jest ogrodzony i oświetlony.

Dogodna lokalizacja i dojazd.

Dla gości udostępniamy całodobowo parking z komfortowym dojazdem. Miejsce jest również dogodnie położone dzięki czemu wszędzie mają Państwo blisko. Doskonała lokalizacja naszego Ośrodka jest idealną bazą do wypadów zarówno w Beskid Śląski jak i Żywiecki.

Wspaniała okolica

Węgierska Górka to miejscowość położona w samym sercu Beskidu Żywieckiego. Jest doskonałym miejscem wypadowym w góry, dodatkowo w najbliższej okolicy znajduje się wiele niecodziennych atrakcji, które warto poznać będąc w tych stronach.

 • Bulwary nad rzeką Sołą z oświetlonym mostem łukowym wiszącym ponad Sołą, zbudowanym z afrykańskiego drewna
 • Pomnik Jana Pawła II
 • Aleja Zbójników z 6 rzeźbami przedstawiającymi popularne postaci 
z dziejów zbójnictwa Żywiecczyzny.
 • Hala Sportowo-Widowiskowa - nowoczesny ośrodek sportowo-rekreacyjny, w którym organizowane są różne imprezy i warsztaty
 • Basen kryty i odkryty
 • „Trakt Cesarski” - Ścieżka dydaktyczna z punktem widokowym.
 • Forty, w których toczyła się zacięta walka z hitlerowcami, miejscowość zasłynęła bohaterską obroną we wrześniu 1939 r. dlatego też Węgierska Górka często nazywana jest Westerplatte Południa. W jednym z fortów utworzono Muzeum.
 • Ścieżki rowerowe.
 • Szlak Papieski – trasa o długości 42 km z przepięknymi widokami.
 • Kościół "jednej doby " w Ciścu.
 • Kościół Św. Katarzyny w Cięcinie z 1542 roku znajdujący się na Szlaku Architektury Drewnianej woj. ślaskiego.
 • Żywiec z zabytkowym Parkiem Habsburgów oraz Muzeum Browaru.

A zimą:

 • Wyciąg narciarski „Za groniem” - stok ratrakowany o długości 500 metrów z wyciągiem orczykowym.
 • W odległości około 20 km znajduje się Stacja Narciarska Zwardoń Ski 
z 12 km tras zjazdowych o różnym stopniu trudności.
 • Kuligi z pochodniami